Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë “masakruar” sërish Nigerinë në basketboll, ashtu siç bënë 4 vite më parë, në miqësoren e fundit para nisjes për në Rio de Zhaneiro, për Lojërat Olimpike.

110-66 rezultati i një ndeshjeje pa histori, ashtu siç kanë qenë edhe 3 të tjerat e yjeve të NBA ndaj Argjentinës, Kinës dhe Venezuelës. Në këto ndeshje kanë realizuar mesatarisht 102.8 pikë, duke konfirmuar se do të jenë ata me shumë mundësi fituesit e medaljes së artë.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte Carmelo Anthony me 19 pikë, ndërkohë që DeAndre Jordan dhe DeMarcus Cousins dominuan lojën poshtë tabelës si gjithmonë.

Artikulli paraprakPremier League edhe sivjet dominon në transferime
Artikulli tjetërMigjen Basha pranë marrëveshjes me ekipin e Seria B