A keni parë ndonjëherë fushë basketbolli në maje të malit rrethuar me borë?! Për dikë mund të jetë e pabesueshme, por ja që është bërë e mundur.Basketbollisiti i San Antonio Spurs,francezi Tony Parker së bashku me kompaninë e njohur Tissot kanë organizuar një ndeshje basketbolli në Alpet Zvicërane.

basketboll

Musafirë të Parker ishin edhe baskebtollistët e skuadres së njohur ASVEL, të cilët poashtu për herë të parë luajtën në një lartësi të tillë mbidetare. Ndonëse takimi nuk u përcjell nga numër i madh i tifozëve kjo normalisht për shkak të terenit dhe vështirësisë për të ngjitur, mediat në gjithë botën kanë publikuar fotot e këtij atraksioni.

parker

Artikulli paraprakSerbi-Shqipëri, sot zhvillohet ndeshja më e “nxehtë” e Ballkanit
Artikulli tjetërSteven Gerrard mendon, por nuk mund të kthehet te Liverpool