Bashkimi e ka fituar ndeshjen e sontme ndaj Trepçës në Mitrovicë me rezultat 99:77, në një ndeshje të dominuar tërsisht nga fillimi e deri në fund. Edhe pse të përkrahur nga publiku i flaktë mitrovicas, Trepça nuk arriti ti bënte ballë skuadrës prizeranase e cila ishte mjaftë e motivuar në këtë ballafaqim.

Koshashënuesit më të mirë të Trepça sonte ishin Monreal 30 dhe Zekiqi 18 pikë të shënuara, kurse te Bashkimi më të dalluarit ishin Locke 20 dhe Seyobo 18 pikë të realizuara.

Artikulli paraprakMario Balotelli “shpërthen” nga gëzimi: Of course, of course Zapataaaa [VIDEO]
Artikulli tjetërFitore e mundimshme para “El Clasicos”