Skuadra prizerenase e Bashkimin e ka fituar përballjen e parë në kuadër të Play-off-in të Superligës së Kosovës në basketboll me rezultat 116:87, në një ndeshje ku vendasin ishin më të vendosur për të arritur fitore.

Më të dalluarit te Bashkimi ishin Justin Black, i cili shënoi 33 pikë, pati 5 kërcime dhe 8 asistime. Kurse Kayle Locke shënoi 20 pikë, pati 11 kërcime dhe 3 asistime, kurse te Peja u dalluan Robert Abramoviq që shënoi 25 pikë, 4 kërcime dhe 4 asistime, ndërsa Arti Hajdari shënoi 19 pikë, 3 kërcime dhe 2 asistime.

Artikulli paraprakBesa Famiglia fitoi Kupën e Kosovës
Artikulli tjetërFotoja e ditës/Tifozi i mërzitur: A do të kem jetë deri të kthehet Sunderlandi në Elitë [FOTO]