Juventus players celebrate their victory at the final whistle during the UEFA Champions League round of sixteen second leg football match between Tottenham Hotspur and Juventus at Wembley Stadium in London, on March 7, 2018. / AFP PHOTO / Adrian DENNIS (Photo credit should read ADRIAN DENNIS/AFP/Getty Images)

Menjëherë pas ndeshjes së fituar në Wembley ndaj Tottenham, mbrojtsi Andrea Barzagli foli i pari.

Ai e pranoi se skuadra e tij nuk ishte në lojë për një kohë të gjatë, mirëpo kur nisi të luante, artëherë edhe shënuan golat e triumfit.

“Ne mund të arrijmë me të vërtetë ndonjë gjë këtë edicion garash në Ligën e Kampionëve me këtë karakter të madh. Kemi luajtur keq për më shumë se një orë dhe se gjithçka është kthyer me dy qëllime të mëdha sonte, sepse ia dolëm të barzonim dhe shumë shpejt e shënuam edhe golin e fitores. Ky është Juventusi i vërtetë “, ka thjënë Barzagli. /Korneri.net

Artikulli paraprakVIDEO/ Juventus shkruan historinë në Wembley, shkon në çerekfinale
Artikulli tjetërGjyqtarët gabuan rëndë, Juventusit nuk iu referua penallti e pastër