I intervistuar nga Movistar TV, Josep Maria Bartomeu, e konfirmoi trajner Quique Setién.

Kjo deklaratë e të parit të klubit blaugran, erdhi pas fitores në fushën e Villarreal (1-4), sepse përveç fitores, edhe paraqitja e Barcelonës ishte e jashtëzakonshme, përcjell Korneri.net

 “Thashethemet ishin të rreme, trajneri ka besimin e lojtarëve dhe të klubit. Ne duhet të luftojmë në këto katër xhiros e fundit të La Liga dhe më pas përballjen e Ligës së Kampionëve në mënyrën më të mirë ”, ishte  mesazhi i mbështetjes për trajnerin Setién nga Bartomeu. /Korneri.net

Artikulli paraprakPush Being fired Posts Provided by AMAZINES.COM
Artikulli tjetërPenalltia e Realit ekzistoi, por edhe ajo e Bilbaos!!!