Barcelona ka caktuar një konferencë telefonike me Paris Saint-Germain në lidhje me transferimin e mundshëm të Kylian Mbappe.

Al-Hilal i ofroi PSG-së 300 milionë euro për sulmuesin e kombëtares franceze dhe klubit të Parisit dhe interesimi i Real Madridit dihet prej kohësh. Barça tani është e përfshirë në gjithçka dhe pyetja është nëse rivali më i madh i gjigantëve madrilen do ta prishë marrëveshjen, e cila prej kohësh është shkruar si një marrëveshje e përfunduar, përcjell Korneri.net

Në Paris, ata janë të vetëdijshëm se Mbappe do të mund të largohet nga klubi si lojtar i lirë vitin e ardhshëm dhe kanë filluar akcionin e shitjes së tij. Ata janë gati të pranojnë ofertën e klubit nga Arabia Saudite, por 24-vjeçari, i cili luajti 260 ndeshje për PSG-në me një paraqitje fantastike prej 212 golash dhe 98 asistimesh, vendos të largohet ku ai do.

Shkëmbimi i lojtarëve?

Mbappe tashmë ka thënë më herët se synon ta respektojë kontratën që ka me klubin, pra të luajë në Paris edhe vitin e ardhshëm, por jo ta zgjasë. Presidenti i klubit Nasser Al Khelaifi ka reaguar duke e nxjerrë në shitje Mbappe.

Prej kohësh flitet se Mbappe ka pranuar të kalojë te Reali në afatin kalimtar të verës së ardhshme, por tani duhet të shohim se çfarë do të ndodhë derisa kjo të vazhdojë. Barcelona do të përpiqet të përfitojë nga situata, sipas L’Equipe.

Dihen problemet financiare të kampionëve spanjollë, por ideja e Barcelonës është shkëmbimi i lojtarëve. Në konferencën telefonike do të mësohet se kë do të tentojnë të drejtojnë në Paris për të thyer rezistencën e PSG-së dhe për ta bindur Mbappen të vijë në Camp Nou. /Korneri.net

Artikulli paraprakShorti i raundit të tretë/ “Buzëqeshin” Ballkani dhe Partizani, mëson rivalët edhe Tirana
Artikulli tjetërIlir Daja për FC Larne: Duhet të mos gabojmë në dy ndeshjet