Stadiumi Johan Cruyff është për Messin dhe shokët e tij të skuadrës.

Stadiumi blaugrana së shpejti do të modernizohet.  Kështu janë hipotezat e vlerësuara nga Barcelona që po përgatitet të largohet nga Camp Nou! Jo, jo revolucion, vetëm domosdoshmëri, shkruan Korneri.net

Stadiumi i blaugrana së shpejti do të rishikohet dhe modernizohet kështu që nga sezoni i ardhshëm, pasi ky është vullneti i presidentit Laporta , Messi dhe shokët e tij do të duhet të lëvizin nga Camp Nou.

Ku do të luajnë? Siç është bërë nga Real Madrid që luajti ndeshjet e tyre në shtëpi në Valdebebas pas punimeve në Bernabeu, Barcelona po shqyrton mundësinë për të luajtur në stadiumin ‘Johan Cruyff’ në kështjellën sportive të Sant Joan Despí. Lajmi vjen nga gazeta katalanase Mundo Deportivo.

Menaxherët e klubit tashmë kanë pasur disa takime teknike me këshillin e qytetit të Barcelonës për të vlerësuar pro dhe kundër mbi mundësinë e lëvizjes në stadiumin olimpik ‘Lluís Companys’ në kodrën Montijuic, e para alternativë e vendosur në tryezë, e cila për momentin ngre një sërë problemesh dhe të panjohura. Në fakt, paratë duhet të investohen në ‘Lluís Companys’ për të përshtatur një strukturë komunale. Përveç kësaj, terreni duhet të ribëhet ndërsa ai i ‘Johan Cruyff’ është tashmë i përshtatshëm.

Për më tepër, koncertet mbahen në Montjuic sidomos gjatë verës, gjë që do ta bënte shumë të vështirë të kenë fushën në gjendje të shkëlqyeshme në gusht në fillim të kampionateve. Prandaj hipoteza tani më e mundshme është Johan Cruyff i cili, megjithatë, ka një kapacitet maksimal prej 6000 spektatorësh krahasuar me 60 mijë të stadiumit Lluìs. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here