Pas shitjes së brazilianit Neymar për hiq më pak se 222 milionë euro, Barcelona ka nis ofanzivën e ashpër që sa më shpejtë të përforcohet.
Derisa anëtari i Juventusit Paulo Dybala mbetet si solucion, blaugranët janë duke diskutuar gati çdo ditë me tre lojtarë tjerë të cilët sipas El Mundo Deportivo, realisht mund të jenë anëtarët më të ri të Barcelonës, përcjell Korneri.net.

Ousmane Dembélé i Dortmundit është në listë i pari. Edhe pse klubi gjerman po jundohet të rezistojë, 90 milionë euro janë të mjaftueshme për marrëveshje e cila duhet të ndodh së paku pas një jave. Situatë e njëjtë është edhe me Philippe Coutinho i cili sipas trajnerit Jurgen Klopp është i pashitshëm. Braziliani nuk është kundër transferimit te Barcelona pasi disa herë e kishte thënë se ëndërr e çdo futbollisti është në vesh fanellën e Barçes. Edhe për të janë të gatshme rreth 100 milionë euro, dhe shumë vështirë do të jetë të ndalet ky transferim.

I fundit në këtë listë është mbrojtësi Iñigo Martínez i Real Sociedad. Nuk besohet se shuma prej 32 milionë euro do të refuzohen pasi edhe vet lojtari ka shprehur dëshirën që të luaj nën direktivat e Ernesto Valverde. /Korneri.net

Artikulli paraprakShtyhet debutimi i Neymar nuk luan ndaj Amiens
Artikulli tjetërMahrez po mbahet “peng” te Leicester pasi nuk po i lejohet transferimi te Roma