Barcelona po e zgjedh presidentin e ri  sot, katër muaj pasi Josep Maria Bartomeu dha dorëheqjen dhe më pak se një javë pasi ish-presidenti u arrestua për çështjen Barcagate.

Joan Laporta, Victor Font dhe Toni Freixa janë kandidatë për presidentin e 42-të të Barcelonës. Fituesi vendoset nga 110,290 anëtarë të plotë të klubit, nga të cilët 20,7% kanë dërguar votat e tyre me postë, e cila lejohet për herë të parë për shkak të pandemisë, përcjell Korneri.net

Messi duke votuar me djalin e tij

Pjesa tjetër do të dalë sot në gjashtë qendra votimi në Barcelonë dhe qytete të tjera katalanase, të cilat janë të hapura nga ora 9 e mëngjesit deri në orën 21:00. Votimi jashtë Barcelonës u lejua gjithashtu për herë të parë për shkak të pandemisë. Deri tani, votimi mund të bëhej vetëm personalisht në kryeqytetin katalanas. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here