Barcelona mban ritmin e Real Madrid duke iu kundërpërgjigjur fitores së Los Blancos me një fitore 3:1 ndaj Granada-s. Nuk ishte një ndeshje edhe aq e thjeshtë për djemtë e Enrique të cilët vuajtën për të gjetur golin e avantazhit dhe kur e gjetën e humbën shumë shpejt. Por fatmirësisht me dy gola të tjerë arrijnë një fitore tepër të rëndësishme në luftën për titull.

Për Barcelonën shënuan Luis Suarez, Alcaser, Neymar dhe Saunier autogol, deksa golin e nderit për vendasit shënoi Boga.

Artikulli paraprakNapoli deklasoi me lojë Juventusin, por në fund mori vetëm një pikë! Rihapet kampionati
Artikulli tjetërStatistikat e xhiros së 23-të, në Vala Superligë