Daily Mail raporton se Barcelona po përpiqet të sjellë Sergio Aguero nga Manchester City dhe David Alaba nga Bayern pa kompensim.

Kontratat e tyre skadojnë në fund të sezonit, ndërsa argjentinasi Aguero është ende në bisedime me City për një kontratë të re, e cila edhe ndoshta nuk do të vazhdohet pasi interesimi i klubit anglez nuk është më ta mbajë aty, përcjell Korneri.net

Nga ana tjetër edhe David Alaba po largohet patjetër nga Bayern dhe thuhet se është më i afër për të kalur te Real Madridi, mirëpo Barcelona po mundohet ta bindë në momentet e fundit. /Korneri.net

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Atl.Madrid-Valencia
Artikulli tjetërAtl.Madrid kampion vjeshtor, mposhti edhe Valencian