BARCELONA, SPAIN - DECEMBER 06: Lionel Messi of Barcelona celebrates scoring his sides first goal during the UEFA Champions League Group C match between FC Barcelona and VfL Borussia Moenchengladbach at Camp Nou on December 6, 2016 in Barcelona, . (Photo by David Ramos/Getty Images)

Barcelona pas një periudhe prej gati një muaj arriti një fitore sepse në tri ndeshjet e fundit luajti baraz. Në kuadër të ndeshjes së fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, blaugranët deklasuan përfaqësuesen gjerman Borussia M.Gladbach 4:0, me turkun Arda Turan që ishte lojtari i ndeshjes. Ai për herë të parë shënoi hat-trick në fanellën e Barcelonës, kurse golin e parë e realizoi i përhershi Lionel Messi.

man-city-celtic

Në të njëjtin grup C, Manchester City dhe Celtic luajtën baraz 1:1, një ndeshejn miqësore më shumë pasi u vërejt se nuk ishte dëshira e “citizens” për të realizuar fitore. Mysafirët shënuan të parët përmes Patrick Roberts, kurse barazoi Kelechi Iheanacho.

Barça përfundoi e para, Man City kualifikohet si i dyti, kurse në Europa League do të luajë Gladbach.

Artikulli paraprakNapoli tregoi “dhëmbët”, Besiktasi “asfaltohet” në Ukrainë
Artikulli tjetërLewandowski mjaftoi për Bayernin, PSV humbi rast të mirë