Rinovimi i kontratës së Lionel Messit është një nga cështjet që duan të zgjidhin sa më shpejtë në shtëpinë e  Barcelonës. Ai i  këtij viti mund të jetë rinovimi numër 8 i yllit argjentinas me klubin katalanas. Drejtuesit e Barcës dëshirojnë që Messi ta përfundojë karrierën në Camp Nou dhe do ti ofrojnë një marrëveshje të re sulmuesit me terma ekonomikë të përmirësuar. Por sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle problemi për momentin qëndron te fakti se Messi u ka kërkuar drejtuesve të Barcelonës që në kontratën e re të përfshinë një klauzolë për një largim të mundshëm të tij nga blaugranat në të ardhmen.

Megjithatë tifozët e Barcelonës mund të qëndrojnë të qetë sepse kërkesa e Messit ka bëjë me një klauzolë pro skuadrës argjentinase të Neëells Old Boys. Dëshira e 29-vjecarit është që kur ai të vendosë të largohet nga Barcelona të transferohet te Neëells Old Boys për të mbyllur karrierën. Gjithcka pritet të zyrtarizohet në ditët e ardhshme me Messin që pavarsisht gjithckaje do të rinovojë për herë të 8-t kontratën e tij me Barcelonën me objektivin për të qëndruar edhe për shumë vite në Camp Nou.

 

Raporti: Supersport.al

Artikulli paraprakNapoli merr lajm të keq nga Polonia
Artikulli tjetërATP Tokio, Kyrgios fiton finalen, Goffin dorëzohet