Edhe pse të fokusuar më shumë tek largimi i Neymar në drejtim të PSG, megjithatë zyrtarët e lartë të Barcelonës janë duke punuar edhe pëe prurjet e reja pasi skuadra ende nuk është e kompletuar sa duhet edhe ne repartin defanziv, shkruan Korneri.net.
Sipas informacioneve të fundit blaugranët dëshirojnë të mbyllin marrëveshjen me mbrojtësine Real Sociedad, Inigo Martinez.

Futbollisti është kërkuar me çdo kusht nga trajneri Ernesto Valverde, dhe pas këtij ionteresimi të tij Barcelona edhe ka ndarë 32 milionë euro për shërbimet e tij, pasi Real Sociedad nuk është i gatshëm të negociojë për shitjen e futbollistit dhe vetëm me pagesën e klauzolës këtu nuk ka të bëjë më askush. /Korneri.net

Artikulli paraprakGjesti i madh i Pastores, ja çka i dhuron Neymarit
Artikulli tjetërCarlos Bacca kthehet aty ku bëri emër?