Barcelona më në fund pati paraqitje të shkëlqyer në një ndeshje kur po luan jashtë Campo Nou. Ata shënuan fitore të madhe në ndeshjene parë gjysmëfinale të Copa del Rey te skuadra e fortë Atl.Madrid me rezultat 1:2, dhe me një këmbë është në finalen e madhe. Luis Suarez dhe Lionel Messi realizuan golat e blaugranëve, derisa goline vetëm për vendasit e shënoi kush tjetër përveç francezit Antoine Griezmann.

Artikulli paraprakMan City deklasoi sërish londinenët e West Ham
Artikulli tjetërManchester United nuk po meriton shumë