Gjiganti spanjoll Barcelona është duke kërkuar mbrojtës anësor të nivelit shumë të lartë dhe një i tillë është ai i Arsenalit të Londrës Hector Bellerin, i cili është pa asnjë dyshim është një nga pikat më të forta të skuadrës londineze.

Sipas mediave spanjolle për Hector Bellerin, zyrtarët e Barcelonës janë gati të sakrifikojnë mesfushorin fantastik turk, Arda Turan, i cili nuk është duke gjetur minutazhen e dëshiruar te skuadra katalanase.

Nga ana tjetër mediat britanike, kanë zbuluar se Barcelona do ti ofrojë Arsenalit Arda Turanin si shkëmbim “kokë me kokë”.

Artikulli paraprakMourinho i bie “pishman”! E kërkon atë që e injoroi te Real Madrid…
Artikulli tjetërReali tash se lë rehat Chelsea për këtë futbollist