Shumë po flitet, dhkruhet dhe komentohet për Lionel Messi kohëve të fundit, por është shumë vështirë dhe e pamundur të imagjonohet ai me ndonjë fanellë tjetër. Zërat se ai mund të shkoj te Manchester City apo te PSG ose në Kinë, mund të marrim fund që tani.

Zyrtarët e klubit kanë gati një ofertë të jashtëzakonshme, të madhe, më të madhen që mund të ekzistojë për argjentinasin kontrata e të cilit i skadon më 2018. Sipas nënkryetares së klubit blaugran, Barcelona ka muskujë dhe kapacitet që ta paguaj Messin aq sa ai dëshiron sepse një lojtar si ai nuk largohet kurrë.

Sipas saj Barcelona do ta paguaj Messin nga 35-40 milionë euro në vit, që automatikisht e bënë atë më të paguarin në botë.

 

 

Artikulli paraprakTrepça e “demoloi” Vëllaznimin
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Milan – Napoli