Barcelona po lëviz shpejt për të gjetur zëvendësuesin e Neymarit pas largimit te skuadra e PSG-së. Ai do të jetë super talenti i Dortmundit, Mousa Dembele.

Dy gazetat e mëdha “L’Equipe” dhe “Marca” shkruajnë se Barcelona ka nisur me avion menjëherë drejtuesit e saj në Gjermani për të mbyllur transferimin e tij, i cili pritet t’u kushtojë 87 milionë euro.

Francezi është zgjedhja e parë e trajnerit Ernesto Valverde, i cili dëshiron një lojtar të ri, teknik dhe në gjende që të ndryshojë fatet e ndeshjes ën çdo moment.

Philippe Coutinho dhe Eden Hazard janë dy pistat e tjera, nëse dështon kjo lëvizje.

Artikulli paraprakJose Mourinho, a të mjaftojnë dy skuadra?
Artikulli tjetërSamdoria zyrtarizoi mesfushorin Ramirez që kthehet nga Anglia