Skuadra e Luis Enrique, Barcelona ka shënuar fitore në udhëtim në një stadium të nxehtë si Anoeta, në ndeshjen e parë çererkfinale në Copd del Rey ndaj Real Sociedad, dhe është shumë afër kualfikimit për në gjysmëfinale të këtij edicioni. Barcelona fitoi minimalisht 0:1 me golin të cilin e shënoi Neymar nga penalltia.

Ishte ndeshje me pak raste shënimi, me një Barcelonë që nuk e la kundërshtarin as të shpresonte më shumë dhe një lojë që e kemi parë Barcelonën më të sigurtë se kurrë, pasi edhe formacioni i Enriques ishte më i forti i mundshëm.

 

 

 

 

Artikulli paraprakMungesa e fanellave, klubet kosovare pa strategji marketingu (Foto)
Artikulli tjetërZyrtare: Hajvalia mbetet pa njeriun kryesorë