Barcelona ka shënuar fitore në udhëtim te Elche.

Edhe pse mungoi Lionel Messi shkaku i kartonit të kuq, megjithatë Barcelona ia doli të fitonte 0-2 dhe të afrohet në vetëm tri pikë Real Madridit që gjendet në pozitëne  dytë të klasifikimit, shkruan Korneri.net

Edhe pse nuk ishte ndeshje aspak e lehtë, Frenkie de Jong e kaloi Barcelonën në epërsi pak para pushimit, kurse pas disa mudnësive që i parën vendasit, talent ii madh Ricard Puig, shënoi goline  dytë dhe të fitores një minut para fundit të ndeshjes. /Korneri.net

Artikulli paraprakArsenal paguan Realit 2.8 milionë euro për Odegaard
Artikulli tjetërBayern deklasoi Schalken, shkon në +7 nga Leipzig