Edhe pse për shumë kë trajneri i skuadrës spanjolle Atletico Madrid, Diego Simeone, me plotë të drejt cilësohet si një nga trajnerët më të mirë në Evropë, mirëpo strategu argjentinas e ka një skuadër ‘terse’ që pa marr parasysh që është ndeshur disa herë nuk ka arritur ta mposhtë, shkruan “Korneri.net”.

Prej emërimit si trajner i Atletico Madrid në vitin 2011, nga të gjitha ballafaqimet me Barcelonën nuk ka arritur të realizojë asnjë fitore, duke qenë skuadra e vetme spanjolle që nuk e ka mposhtur, kjo seri negative vazhdoi edhe sot, pas barazimit 1-1./Korneri.net.

Artikulli paraprakDitë e zezë për Juventus dhe Borussia Dortmund! Thyhet seria e njejtë e ndeshjeve pa humbje në shtëpi
Artikulli tjetërU transferua për 40 mln euro, ku është zhdukur Arda Turan???