Në grupin C, Barcelona që po luan pa Lionel Messi ia doli të fitonte në udhëtim te Borussia M.Gladbach 1-2 edhe pse vendasit ishin në epërsi nga pjesa e parë.

11 minuta para pushimit Thorgan Hazard shënoi golin e parë, mirëpo Barcelona nuk do të ishte skuadra më e madhe në Evropë po të mos e kthente rezultatin në favour të vetin.

Arda Turan që vetam pak minuta pasi inkuadrohet në lojë shënoi golin e barazimit, ndërsa Gerard Pique pak me fat dhe gabimit të portierit e realizoi golin e fitores.

Show, spektakël dhe plotë gjashtë gola u shënuan në Celtic Park, ku Celtic dhe Manchester City kënaqën shikuesit present me lojë dhe ngazim për 90 minuta lojë. Vendasit në tri raste ishin në epërsi dhe në të trija rastet mysafirët barazuan rezultatin. Moussa Dembele e nisi serinë e golave për të vazhduar Fernandinho, Raheem Sterling (autogol) dhe aty ku duhet për 2-2. Me të nis pjesa e dytë vendasit sërish shënojnë përmes Moussa Dembeke, por Nolito e barazoi shumë shpejt rezultatin në 3-3, që doli të jetë final.

Barca prinë me 6 pikë, kurse Man City ka 4.

celtic-man-city

Artikulli paraprakNapoli i jashtëzakonshëm, Besiktas barazoi ndaj rusëve
Artikulli tjetërAtl.Madrid më i fortë se Bayern, baraz në Rostov