Paris Saint-Germain po mendon për të ardhmen. Drejtues të klubit francez kanë filluar kontaktet e para me përfaqësuesit e yllit të Tokyos, Takefusa Kabo.

“France Football” shkruan se drejtori sportiv i klubit francez, Antero Henrique ka kontaktuar me homologët e tij në Japoni

Ai konsiderohet si Messi i Japonisë dhe Paris Saint-Germain po synojnë që në vitin 2018 ta sjell në “Parc des Princes”, shkruan “Calciomercato.com”, raporton SYRI.net.

Kujtojmë që Kabo ishte futbollist i Barcelonës në periudhën 2011- 2013.

Artikulli paraprakRinia e dytë e Migjen Bashës, mes 20 më të mirëve të Serisë B
Artikulli tjetërIrving me 47 pikë- Boston nuk ndalet, njëjtë edhe Cavs që po shkel përpara