Dy gola për tri pikë të reja.

Barcelona e mposhti në udhëtim Osasunën me rezultat 0-2, për t’i mbajtur shpresat gjallë për titull, edhe pse kjo përballje nuk ka qenë aspak e lehtë, shkruan Korneri.net

Jordy Alba e shënoi golin e parë në ndeshje, kure vendaasit patën disa mundësi të mira shënimi për ta barazuar rezultatin dhe kur kjo nuk ndodhi, në skenë doli i riu dhe i talentuari 18-vjeçatri Ilaix Moriba që shënoi një supergol që ishte i pari i tij në karrierë për rezultatin final.

Barcelona e dyta me 56 pikë, dy më pak se Atl.Madrid me këta të fundit që kanë dy ndeshje më pak. Korneri.net  

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here