Riechedly Bazoer of Ajax during the Dutch Eredivisie match between Ajax Amsterdam and De Graafschap at the Amsterdam Arena on December 20, 2015 in Amsterdam, The Netherlands(Photo by VI Images via Getty Images)
Gjigantët anglez Arsenal, Chelsea dhe Manchester City janë në mesin e atyre që janë të lidhura me mesfushorin 20-vjeçarin e Ajax Riechedly Bazoer, ndërkohë që Barcelona është gjithashtu në lojë. Bazoer ka luajtur për Holandën gjashtë ndeshje, është vendosur të jetë subjekt i disa ofertave, pasi Ajax ka deklaruar se do të lejojë atë për t’u shitur.
Artikulli paraprakLuftë titanësh për “benjaminin” e Borussia Dortmund
Artikulli tjetërLum ofertash nga Anglia dhe Italia për dështimin e Liverpool