D

Lajmi bëhet publik nga e përditshmja franceze “L’Equipe”, sipas së cilës klubi francez Paris Saint – Germain ka bërë hapa gjigantë në tentativën për të siguruar shërbimet e 34-vjeçarit Daniel Alves, për t’i shkaktuar kështu një zhgënjim të madh ish-trajnerit të brazilianit, Pep Guardiola.

Gjithashtu, “L’Equipe” flet edhe për çështjen “Verratti”, duke theksuar se gjithçka mbetet e hapur për transferimin e tij te Barcelona, shkruan “Korneri.net”.

Sipas kësaj të përditshmeje, strategjitë mes palëve kanë ndryshuar dhe Verratti në fund do të arrijë të veshë fanellën e klubit katalanas, pasi ky i fundit të ketë paguar 80 milionë euro./Korneri.net.

Artikulli paraprakJames plotëson ’10-tshën’ e re te United?
Artikulli tjetërArsenal i përgjigjet Guardiola-s për Alexis Sanchez