Barcelona po mendon që të transferoi mbrojtësin e Arsenal Hector Bellerin dhe e ka vendosur të parin në listën e dëshirave për merkaton e ardhshme.

Bellerin i cili është rritur tek katalanasit, por në vitin 2013 kaloi tek Arsenal.

Ai Cilësohet si një ndër lojtarët më të mirë në pozicionin e tij dhe është ndër mbrojtësit më të shpejtë.

22-vjeçari është pjesë edhe e kombëtares Spanjolle.

Artikulli paraprakJuninho tallet me Atleticon, më dukeni si Arsenali
Artikulli tjetërFabregas në mendime, Milan apo të mbetet në Angli