Barcelona është gati të nënshkruajë me qendërmbrojtësin e talentuar Mikayil Faye nga NK Kustosija.

Marrëveshja u krye, por mbeten vetëm disa detaje burokratike që ky transferim të zyrtarizohet përrundimisht, përcjell Korneri.net

I lindur në vitin 2004, dhe i lidhur me Chelsean dhe BVB , Barça e sheh Faye si një lojtar të rëndësishëm në të ardhmen. Marrëveshja u ra dakord për shifrën prej 5 milion € plus shtesat, që do të nënshkruhet së shpejti. /Korneri.net

Artikulli paraprakRomës ia “vjedhi” trofeun, Ceferin e thërret si mysafir nderi
Artikulli tjetërFranck Kessie rikthehet në Serie A