Prej 1 dekade Barcelona dhe Real Madrid janë dominues vo vetëm në futbollin spanjoll por edhe në atë evropian.

Pas fitores 4-1 ndaj Juventusit, Real Madridi ka hyrë në histori të Champions League, duke u bërë skuadra e parë që e fiton dy herë me radhë trofeun më prestigjioz të klubeve evropiane.

Është e përditshmja “Mundo Deportivo” e cila ka publikuar sukseset e dy skuadrave ku Barcelona është diçka më mirë se rivalët e tyre të përjetshëm.

Nga sezoni 2006/07 deri në sezonin 2016/17, Barcelona ka fituar 25 tituj, ndërsa Real Madrid ka fituar vetëm 15.

Diferencën në këtë renditje e bëjnë Copa del Rey dhe Superkupat e Spanjës, pasi në La Liga Barcelona ka vetëm dy tituj më shumë 6-5, ndërsa në Ligën e Kampionëve të dy skuadrat kanë nga tre tituj.

Image

Artikulli paraprakPodolski sfidon kampionin e qajit nga Vushtrria [FOTO+VIDEO]
Artikulli tjetërNuk është Milani, Donnarumma afër skuadrës të re