E shtuna në La Liga-n spanjolle, nisi me barazimin spektakolar 2-2 ndërmjet Valencias dhe Atl.Bilbaos.

Soler e nisi serinë e golave për vendasit, për ta barazuar rezultatin Villalibre me të nis pjesa e dytë. Garcia nga penalltia id ha epërsinë e parë mysafirëve, por katër minuta më bonë apo shtat pa përfunduar ndeshja, Vallejo shënoi pëe rezultatin final, shkruan Korneri.net

Në orën 16.15 kampionati vazhdoj me Getafe-Sevilla, me fitoren e skuadrës së Lopetegui 0-1, falë një autogoli të Etxeita, por me një ndeshje përplot tensione dhe lojë të ashpër, sidomos nga vendasit. Tash nisi ndeshja Huesca-Alaves, kurse kjo ditë mbyllet  me derbin shumë të pritur të Madridit që fillon nga ora 21.00.  Atletico, lideri i tabelës me 26 pikë, viziton Realin, i katërti me  gjashtë pikë mrapa rivalit të qytetit. /Korneri.net

Artikulli paraprakČech propozoi futjen e një rregulli të paparë në futboll për të ndihmuar portierët
Artikulli tjetërBashkimi mposhti Prishtinën e dobët