Ndeshja e dytë ndërmjet Atletico Madrid dhe Bayer Leverkusen u mbyll me rezultat të barabartë, por tutje kaloi skuadra spanjolle falë fitores së thellë në ndeshjen e parë.

Duhet theksuar që Siemone bëri eksperimente në formacion, por as këto ndërrime në skemë te skuadra spanjolle nuk i’u shkoi përshtati gjermanëve.

Artikulli paraprakMan. City konfirmon amatorizmin në Champions League! Yjet e reja të Monacos turpërojnë “sheikët”
Artikulli tjetër“Bomba” e mbrëmjes: Milan të gatshme 60 – 70 mln euro për një nga sulmuesit më të rrezikshëm në Premier League