Edhe pse harxhoi multimilionët për të transferuar yjet më të mëdhenjë të futbollit botëror, PSG pati telashe sonte ndaj Marseille në Velodrome, duke nxjerrë vetëm një barazim 2:2 në sekondat e fundit të ndeshjes.

Golat për Marseille u shënuan nga Luiz Gustavo dhe Thauvin, kurse për PSG-në realizuan Neymar dhe Cavani në fund të ndeshjes.

Pas kësaj pike, PSG radhitet në vendin e parë me 26 pikë, kurse Marseille ndodhet në pozitën e pestë me 18 pikë të mbledhura./Korneri.net.

Artikulli paraprakMarseille nderon legjendat, nder ta edhe Lorik Cana
Artikulli tjetërSot, FIFA zgjedh trajnerin e vitit