Ndeshja hapëse e xhiros së 34 në Serie A solli përballë Atalantën dhe Juventusin, ndeshje e cila u mbyll me rezultat të barabartë 2:2.

Fillimisht Atalanta kaloi në epërsi me anë të Conti, kurse shifrat në 1:1 i barazoi Sinazzola me një autogol.

Epërsinë e parë të Juvës në këtë ndeshje e solli Daniel Alves, kurse rezultatin përfundimtar e vulosi Freuler.

Pas 34 xhirove Juventus është lideri me 84 pikë, kurse Atalanta mbanë pozitën e pestë me 64 pikë.

Artikulli paraprakVillarreal fitoi dhe mbeti në luftë për Champions League
Artikulli tjetërLyon ashtu siç është pritur fitoi te Angers