Manchester Uniter dhe Arsenal kanë barazuat në ndeshjen derbi të xhiros së 12-të në Premier League pasi 1:1.

Realisht ishe kjo një ndeshje me shumë raste shënimi nga skuadra vendase, kurse musafirët ishin shum larg efikasitetit në kornizën e portës.

Golin e United shënoi Juan Mata, kurse barazimin e vulosi Olivier Giroud pas pas shfrytëzoi një harkim të saktë në zonë.

Pas këtij barazimi që për të dyja skuadrat ishte e katërta sezonale, me keq qëndron Man.United sepse mbetet në kuotën e 19 piëve, ndërsa Arsenali tashmë është një pikë mbrapa liderit Liverpool.

Artikulli paraprakPrishtina e pandalshme, ndahën pikët në Skënderaj
Artikulli tjetërPërshëndetje e obligueshme por…