Tianjin Quanjian i drejtuar nga Fabio Cannavaro, pasi nuk arriti të bindin sulmuesin kroat Nikola Kalinic me paratë e ofruara, tash janë kthyer nga mesfushori argjentinas i Interit, Ever Banega.

Për momentin anëtari i neroaxurëve është në “box” shkaku i lëndimit, dhe zyrtarisht klubi italian ka marr ofertë nga klubi kinez me vlerë 25 milionë euro, ndërsa lojtarit i ofron 8 milionë euro në vit. Banega gjatë këtij edicioni në kampionat dhe Kupa, luajti  24 ndeshje duke shënuar dy gola.

 

Artikulli paraprakLamtumirë Wenger, trajneri i njohur pranë Arsenalit
Artikulli tjetërZyrtare: Ky është ndihmësi i De Biasit