Njëherë i keq, gjithmonë i keq. Gjytarët e futbollit shumë shpesh gabojnë në vendimet e tyre me lojtarë si Mario Balotelli i cili njihet si shumë temperament dhe i padiciplinuar, por jo gjithmonë ish-reprezentuesi italian ka pasur faj.

Në ndeshjen kampionale Lorient-Nice, Super-Mario apsolutisht nuk pati faj dhe u ndëshkua me karton të kuq pas një dueli me mbrojtësin kundërshtar Zarg Toure. Edhe nga video që mund ta shihni, por edhe sipas mediave fanceze, askush nuk e di pse Balotelli mori direkt kartonin e kuq. Është interesant fakti se kartonin e parë të kuq në Ligue1, Balotelli e kishte marr pikërisht ndaj Lorient.

 

Artikulli paraprakChelsea kalon në çerekfinale të FA
Artikulli tjetërNjë kritik i i njohur ka fyer rëndë “mbretin” e Romës: “Totti është idiot dhe injorant”