Aventura e Mario Balotelli në Nice ka filluar me shumë entuziazëm, nga vetë sulmuesi dhe nga tifozët e skuadrës franceze, të cilët ish-milanisti ka dashur të falënderojë: “E dija që tifozët po më prisnin, por mbeta i habitur nga dashuria e tyre.

Këtu në Nice kam ardhur për projektin teknik që ka lidhje me futbollin dhe dua të kem vazhdimësi. Italia? Tani për tani kam dëshirën të mos kthehem më kurrë.

” Mario Balotelli foli gjatë konferencës për shtyp të prezantimit në Nisë Pas një pritje të gjatë, ja cilat kanë qenë fjalët e Mario Balotelli: “Unë jam te Nisë për një zgjedhje të qartë në mendjen time: kam nevojë të luajë sa më shumë dhe do ta bëj këtë gjë në një klub që ka një projekt sportiv të rëndësishëm. Zgjedhja e Nisë ka të bëj vetëm me futbollin. Më kërkuan edhe disa ekipe në Itali, por nuk e kam menduar kurrë rikthimin në Serie A.

Nuk do të kthehesha më kurrë në Itali për të luajtur futboll.” Mario Balotelli ka nisur stërivtjen me Nisë Duke buzëqeshur gjatë gjithë konferencës, ish-sulmuesi i Inter, Manchester City dhe Liverpool, shtoi: “Në dy vitet e fundit problemi im ka qenë vazhdimësia. Për të qenë mirë fizikisht kam nevojë të luaj. Fizikisht ndihem mirë, jam gati të punoj për të arritur maksimumin. Te Nisë i kam të gjitha mundësitë për të bërë një punë të mirë, ambienti është i shkëlqyer dhe kam ndjesi shumë të mira. Kombëtarja? Të gjithë e dinë se dua gjithmonë të luaj me Italinë, unë mendoj se duke luajtur si duhet te Nisë mund të kem një shans të rikthehem, përndryshe Italia do të vazhdojë të luaj pa mua si në dy vitet e fundit.”

 

Artikulli paraprakKarriera e Cassano-s në udhëkryq, nuk do besoni se ku stervitet
Artikulli tjetërFederata e futbollit zvicëran: Kosova nuk ka respekt ndaj nesh