Federate e Italisë e Futbollit (FIGC), a ka konfirmuar miqësoren  Itali-Uruguaj me 7 qershor në qytetin francez Nice. Mario Balloteli pikërisht në këtë qytet dhe stadium ka nis t’i kthehet golave dhe formës së shkëlqyer dhe duket se fati po i buzëqesh atij pasi do të ftohet nga përzgjedhësi Ventura për të luajtur pikërisht kundër përfaqësues ndaj të cilës luajti për herë të fundit në fanellën e axurëve në disfatë 0:1 në botërorin 2014, me golin e Diego Godin, kartonin e diskutueshëm të kuq të Marchisio, dhe gjestit më vandal ndoënjëherë në futboll të Luis Suarez kur e kafshoi në shpinë mbrojtësin Chiellini

Artikulli paraprakAguero në telashe të mëdha me nënën e tij!!!
Artikulli tjetërMancini shikoi ndeshjen West Ham-Man.City, por kishte arsye të fortë!