Nuk ka ditë të mira për Ballkanin pas pandemisë së koronavirusit.

Kthimi i futbollit pas pazuzës së gjatë, nuk i ka ndihmuar aspak Ballkanit të që gjëjë rezultate të mira dhe qetësi sidomos në fazën ofanzive, pasi edhe në ndeshjen e tretë rresht përfshirë edhe në kuadër të Digitalb Kupës, nuk ka shënuar asnjë gol, shkruan Korneri.net

Edhe pse Ballkani luajti më mirë se Flamurtari në Prishtinë, nuk ia doli që së paku nujëherë të shënonte gol, dhe humbi edhe dy pikë të mëdha në garë për titull të kampionit, derisa kiuq e zinjë morën edhe një pikë të mirë pas asaj në Gjilan në garë për mbijetesë.

Se sa të pafat janë theransadit, tregoi edhe shtylla pingule e qëlluar nga Blend Baftiu në minutën e 92. /Korneri.net

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Dukagjini – Feronikeli
Artikulli tjetërFeronikeli fitoi edhe ndeshjen e dytë me radhë, po ngritet gjithnjë e më shumë