Një tjetër fitore e  Ballkanit në shtëpi.

Skuadra e Ismet Munishit mposhti Trepçën ’89 me rezultat 2-0, por mund të thuhet e merituar pasi përveç golave, therandasit patën edhe raste të tjera që ndoshta rezultati ka mundur edhe të jetë me thellë, por mjaftuan dy gola për tri pikë të reja, shkruan Korneri.net

Ajo që bie në sy në këtë ndeshje ishte se nga dy golat e shënuar, asnjëheri nuk erdhi nga top-golashënuesi në Kosovë, Mirlind Daku, por aty ishin Edvin Kuç dhe Nazmi Gripshi që i dhanë pikët e rëndësishme të Ballkanit që i mbetet te këmba Dritës në garë për titull. /Korneri.net

Artikulli paraprakLlapi po vazhdon shkëlqimin, bie edhe Arbëria para tyre
Artikulli tjetërKështu duket tabela e Superligës pas 17 xhirosh