Kampioni vjeshtor FC Ballkani ka hyrë në fazën më serioze të kampionatit.

Skuadra e Ismet Munishit është 5 pikë mbrapa lideres Dritës, mirëpo ende është në shumë seriozisht për titull të kampionit, shkruan Korneri.net

Megjithatë, Ballkanin e presin pesë ndeshje shumë të forta, pesë finale të mëdha duke nis nga Llapi, Feronikeli, Prishtina,Gjilani dhe Drita. Lehtë nuk do të jetë për Ballkanin, por asgjë nuk është e pamundur. /Korneri.net

Artikulli paraprakF1: Garë e çmendur në Austri
Artikulli tjetërDrita shumë e fortë edhe për Llapin, titulli gjithnjë e më afër