Një tjetër fitore e pristshme e kampionit aktual Ballkanit.

Për shkak se skuadra e drejtuar nha Ilir Daja do të luaj ndeshjen e xhiros së tretë të fazës së grupeve në Conference League të enjtën ndaj Astana, u desht të luante ndeshjen kampionale në shtëpi me Lirinë të premtën pasdite, dhe mke sukses e mbylli duelin duke fituar 4-1, shkruan Korneri.net

Mysafirët befasuan duke shënuar të parët me golin e bukur të Melos Zenunaj, por Ballkani në pjesën e dytë e shkatërroi kudërshtarin e vet, që dukej i humbur.

Albin Berisha e barazoi rezultati pas pas sekondash brenda pjesës së dytë, kurse mbrojtësi Lumbardh Dellova i dha epërsinë e parë Ballkanit.

Më pas në skenë del Almir Kryezoi që shënoi dy golat e tjerë të Ballkanit, mirëpo lajmi i keq erdhi pas golit të tij të dytë, pasi Kryezoi lëndohet mjaftë keq, dhe me anë të barelës e larguan nga loja.

Ballkani mbetet lider dhe tash me 23 pikë, katër më shumë se Llapi, kurse Liria nëse nuk ndryshon diçka urgjentisht, shumë vështirë do ta shohim vitin tjetër në Superligë. /Korneri.net

Artikulli paraprakLiga e re e Kampionëve, bonuse befasuese për ata që kualifikohen
Artikulli tjetërAlmir Kryeziu pësoi lëndim të rëndë, në rrezik paraqitja ndaj Astana-s