Një fitore rutinore e Ballkanit në Klinë.

Kampioni vjeshtor mposhti Dukagjinin me rezultat 1-5, në duelin që u takoi mysafirëve nga fillimi e deri në fund, përcjell Korneri.net

Me supergolin e Blend Baftiut nga gjuajtja e lirë nisi seria e golave, dhe çuditërisht kështu u mbyll pjesa e parë, me të dytën që nisi menjëherë me golin e top-lojtarit Baftiu.

Endrit Krasniqi realizoi golin e tretë, për ta përmbyll ndeshjen me hat-trick Blend Baftiu që kompletoi “pokerin”, mirëpo me kaq nuk u ndal Ballkani pasi shënoi edhe një gol tjetër përmes Artur Maganit.

Golin e nderit për Dukagjinin e shënoi Granit Elezaj, që mbeti vetëm për statistika. Ballkani me këtë fitore po e mban hapin me kryesuesit. /Korneri.net

Artikulli paraprakWhere To Find Out Every thing There’s To Know About Asian Girls In 5 Easy Steps
Artikulli tjetërTroshupa ia fali fitoren Gjilanit