Villarreal po bëhet gati ta shet lojtarit kryesor që ka. Sipas mediave spanjolle, Cedrick Bakambu sulmuesi që shkëlqeu edicionin e kaluar, është afër largimit dhe karriera e tij duket se do të vazhdoj në Premier League te skuadra West Ham, shkruan Korneri.net.
Përfitimi i “nëndetëses së verdhë” do të jetë i mirë sepse po flitet se do të merr jo më pak se 25 milionë euro për shërbimet e lojtarit, por në aspektin personal supozohet se do të humbë shumë Bakambu ngas epo largohet një klub me traditë dhe me shumë gjasa që çdo vit të luajë në Evropë, në një skuadër që lufton për mbijetesë /Korneri.net

Artikulli paraprakLamtumirë Man. United/ Ibrahimovic: Erdha, pashë dhe fitova
Artikulli tjetërPas shtatë viteve te PSG, agjenti e konfirmon largimin…