Nganjëherë edhe fati është i mirë se ardhur kur përballë ke një skuadër që mbrohet më shumë dhe të shkakon telashe në kudërsulme.

Kështu ndodh këtë xhiro në Bundesliga ku Bayern mezi mposhti në udhëtim Hamburgun që në vitet e fundit ia shënonte pa asnjë problem nga katër, pesë e më shumë gola për ndeshje. Tri pikët e vlefshme bavarezëve ia mundësoi mbrojtësi i talentuar Joshua Kimich dy minuta para fundit, për ta mbajtur Bayernin në pozitën e parë.

hertha

Barazim spektakolar 3-3 në Frankfurt në mes skuadrës vendase dhe Hertha Berlin. Ibisesevic dy herë dhe një tjetër e Esswein ishin golashënuesit e mysafirëve, kurse për Frankfurtin shënuan Fabian, Meier dhe Hector në minutën e 92.

leverkusen

Fitore të rëndësishme pas disa rezultateve negative shënoi Bayer Leverkusen që fitoi dramën e zhvilluar në Mainz 2-3. Hero i padiskutueshëm  ishte meksikani i famshëm Chicharito Hernandez që shënoi hat-trick, por goline  fitore e realizoi në minutën e 92, kurse për vendasit shënuan Malli dhe Bell.

Gladbach fitoi 2-o ndaj Ingolstadt ndërsa Augsburg fitoi 1-0 në shtëpi ndaj Dramstadt

Artikulli paraprakTovërlani: Nuk po e kuptoj zhagitjen e Prishtinës, dhe deri kur do të kenë fat”
Artikulli tjetërMan City me bilanc 100%, Liverpool shkatërroi Hull City