Holger Badstuber nuk është më futbollist i Bayern Munchen pasi me 30 qershor të këtij viti i skadon kontrata me bavarezët dhe është lojtar i lirë, shkruan Korneri.net.

Lajmin e ka konfirmuar edhe vet klubi i madh gjerman ku ka theksuar se Badstuber nuk do të jetë më pjesën e klubit pas përfundimit të këtij edicioni. Ai ka pasur lëndime të ëmdha gjatë dy viteve të fundit dhe nuk është paraqiur gati në asnjë ndeshjhe zyrtare, andaj Bayern nuk do t’ia vazhdoi kontratën. Klubet e interesuara për të mund të nisin gjahun për t’i siguruar shërbimet e tij. /Korneri.net

Artikulli paraprakZgjedhet egzekutivi i ri i AIPS-ës për 4 vitet e ardhshme
Artikulli tjetërMediat italiane lansojnë “bombën” e ditës: Enrique trajner te kjo skuadër nga Serie A