Carlos Bacca ishte temë kryeore te Milan në këto muajtë e verës, pasi emir i tij është përmendur aq shumë si ndër futbollistët e parë që do të shiten, apo ndoshta edhe spekulimet ishin të mëdha. Në fakt, gjërat te Milan ndryshuan pas shitjes së klubit dhe tash gjërat duken më të pastërta e së bashku me të edhe ardhmëria e kolumbianit është më e qartë.

Ai nuk do të largohet nga Milan dhe njëkohësisht ka premtuar gola.

“Në Milan ndihem mirë, dhe premtoj që do t’i shënojë 20 gola në stinor” ka thënë Bacca i cili në asnjë moment nuk e ka menduar largimin edhe pse flitej që ishte afër klubit anglez West Ham.

 

Artikulli paraprakMajlinda pritet me autubusin e Shqipërisë!!!
Artikulli tjetërSHBA në histori, mbi 1000 medalje të arta në olimpiadë