Carlos Bacca po kalon momente të vështira te Milan. Përveç që nuk ka shënuar gol nëgjashtë ndeshjet e fundit, derbi ndaj Interit ishte edhe më i keq për të, pasi edhe nuk shënoi, nuk tregoi gati asgjë, u zëvendësua, dhe në fund pësoi lëndim i cili e lënë kolumbianin jashtë akcionit së paku për një javë, andaj nuk do të luajë kundër Empolit. Vendin e tij do ta zë sulmuesi Lapadula.

 

 

Artikulli paraprakPo diskutihet për 40 përfaqësuese në botëror
Artikulli tjetërLojtar i Juventusit, tifoz i Milanos!