during the men's singles semi final against **** on day seven of the Barclays ATP World Tour Finals at the O2 Arena on November 21, 2015 in London, England.

Ndeshjet çerekfinale të Australian Open sollën përballje mjaftë interesante, duke rënë në sy edhe shikueshmëria e madhe.

Në çerekfinalen e parë, Wawrinka – Tsonga që u mbyll me rezultat në sete 3:0 (7:6, 6:4, 6:3).

Në ndeshjen e ndeshjen tjetër çerekfinale Roger Federer mposhti lehtësisht Mischa Zverev me rezultat 3:0 në sete (6:1, 7:5, 6:2).

Në çerekfinale Wawrinka takohet me Federer dhe dueli pritet të jetë i ashpër pasi të dy tenistët synojnë një vend në finale.

Artikulli paraprakPërformancë e dobët, Juventus tërhiqet nga gara për të blerë kartonin e tij
Artikulli tjetërKF Vitija godet fuqishëm në merkato: Transferon ish sulmuesin e famshëm të F.C.Prishtina